Wąsowo - Finał V GP Powiatu NT

4 listopad to dzień, w którym miał miejsce finał V Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego.

W sobotę w Wąsowie zakończono cykl imprez biegowych w ramach V Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w Biegach Ulicznych. W wąsowskich zawodach - Biegu Niepodległości - który po raz pierwszy był na terenie gminy Kuślin organizowany udział wzięło blisko 200 biegaczy i biegaczek.

Zawody, które odbywały się na dystansie 10 kilometrów, wygrał Przemysław Fornalik z Lwówka, który zwyciężył również w całym cyklu Grand Prix. Drugie miejsce w Wąsowie zajął Roman Janas, a trzecie Piotr Krakowski.

Wśród pań najlepsza była Katarzyna Pietruszka z Wolsztyńskiego Klubu Biegacza, która wyprzedziła Emilię Perz oraz Sylwię Kolecką.

Dodać warto, że w zawodach udział wzięli również zawodnicy Nordic Walking.