Lwówek - 5/6 V GP Powiatu NT

Koniec września to Bieg Powstańczy zaliczany do V cyklu GP Nowotomyskiego.

Około 160 biegaczy i biegaczek wzięło udział w VII już edycji Lwóweckiej Dziesiątki. Impreza, która zalicza się do serii Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego odbyła się przy okazji organizowanego już po raz 38 Biegu Powstańczego dla szkół z naszego terenu. - Bieg Powstańczy rozpoczął się od biegów masowych, następnie przerodził się w biegi szkolne - nieco historii przypomina nam Paweł Kasprowicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lwówku. - Od siedmiu lat organizujemy u nas „dziesiątkę”. Nasz bieg jest jednym z sześciu, który należy do Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego - dodaje.

Trasa biegu, to 10 tysięcy metrów, czyli 10 kilometrów. Jednak wbrew wcześniejszym planom organizatorzy nieco zmienili jej układ:

- Postawiliśmy jednak na miasto. Startujemy na Rynku, dwa razy go okrążamy, dalej zaliczamy wszystkie punkty, które są związane z Powstaniem Wielkopolskim. Z Rynku biegniemy w 3 Stycznia, potem w Witmanna, dalej ulicą Pniewską w kierunku cmentarza, gdzie mijamy krzyż Powstańców Wielkopolskich. Następnie w kierunku szkoły w Posadowie, trasą do miasta, ulicami miasta i finał przy gimnazjum imienia Powstańców Wielkopolskich - wyjaśnił nam Paweł Kasprowicz.

Punktualnie o godzinie 12 burmistrz Lwówka Piotr Długosz dał sygnał do startu. Wówczas biegacze i biegaczki wystartowali. Tuż za nimi ruszyli Nordic Walkerzy. Tych tym razem nie było zbyt wielu, jednak mimo wszystko pokonywali wyznaczoną trasę.

 

 

[źródło naszemiasto]