II Cicha Piątka

Emocje zaczynają opadać, więc pora opisać, co działo się w sobotę w Cichej Górze.

W 2020r. nasza druga edycja nie mogła się odbyć, zresztą mało co mogło się odbyć, jak żyć nawet normalnie nie za bardzo było można. Jednak biegacze to optymiści, w tym Nasza cała ekipa więc o drugiej edycji pomyśleliśmy już w lutym. Pomysł bardzo szybko przerodził się w czyn, a dodatkowo, wspólnie z innymi organizatorami pojedyncze biegi na dystansie 5km, również dzięki wsparciu przyjaznych sportowi osób z Powiatu, postanowiono połączyć w szerszy cykl Grand Prix, składający się z 6 biegów. My jako organizatorzy, gospodarze ale i sportowcy, mieliśmy okazję wykazać się 21 sierpnia. W przygotowania zaangażowała się większość z Nas, dodatkowo same zawody udało połączyć się z festynem w Cichej Górze co w promowaniu sportu oraz biegania, tylko pomogło. Biegacze mieli kibiców a kibice dodatkową atrakcję na festynie. Rezultat muszą ocenić sami, uczestnicy tego wydarzenia. My z tego byliśmy bardzo zadowoleni. Najlepszą nagrodą dla Nas była bardzo wysoka frekwencja, blisko 150 sportowców biegaczy i konkurencji nordic walking. Świetny poziom sportowy zawodów dla kibiców zapewniła Nam pierwsza trójka na mecie Karol Miszta, Przemysław Fornalik oraz Marek Mocek. Czas pierwszego zawodnika na gruntowej, nieco piaszczystej ale płaskiej trasie na wielu zrobił wrażenie - 16.58. Nasze duże gratulacje i ponownie pytamy: Karol, jak Ty to robisz? :D. Myślimy, iż pozostali uczestnicy biegu również wykorzystali pogodę i walory naszej trasy. Walka ze swoimi słabościami, ale także koleżeńska, amatorska rywalizacja to dodatkowe smaczki każdego z biegów w ramach całego cyklu Grand Prix. Po biegu na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal oraz fajny posiłek w miłej atmosferze Cichogórskiego festynu. Co niektórzy bawili się nawet do późna.

Niezmiernie się cieszymy, iż jesteśmy częścią sportowej braci biegowej w powiecie i mogliśmy wszystkich gościć na naszej trasie podczas II edycji biegu Cicha Piątka.

Szczególne podziękowania należą się oczywiście naszym sponsorom, bez których "II Cicha Piątka" nie mogła by się odbyć w darmowej formie:

- REMMERS

- BEROTU

- BARTEX

- PATORA

- POWIATOWE CENTRUM SPORTU W NOWYM TOMYŚLU

- DEJW TRANS

- KAMA TRANS

- MARITA ZUMBA

Nie można też nie wspomnieć o zaangażowaniu ze strony Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, a także wsparciu ze strony OSP Bolewice, którzy zabezpieczali trasę.

My liczymy, że widzimy się ponownie za rok u Nas, a może sąsiednie sołectwa również podłapią trend, jakim jest łączenie imprez sportowych z imprezami integrującymi społeczeństwo? 

Poniżej wyniki zawodów:

Z biegowym pozdrowieniem TEAM BEROTU